Editörlerimiz

Adı Soyadı : Uğur UMUTLUOĞLU
Özgeçmiş : ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde lisans öğrenimi tamamladı. Üniversite yıllarından beri bilişim sektöründe çeşitli firmalarda Analist-Programcı olarak çalıştı. Sektördeki çalışmalarına Innova'da Takım Lideri ve Uygulama Geliştirme Danışmanı olarak devam etmektedir. Vermiş olduğu seminerler ve webinerler ile, Yazgelistir, MS Akademik ve nedirtv?com gibi topluluk sitelerinde bölüm editörlükleri yaparak hazırladığı makaleler ve videolarla .NET ile ilgili bilgi birikimini paylaşmaya devam etmektedir. Yaptığı çalışmalar sonucunda 2009 ve 2010 yıllarında Microsoft tarafından ASP/ASP.NET kategorisinde En Değerli Profesyonel(MVP) ünvanına layık görülmüştür. Yazgelistir.com Visual C#.NET bölüm editörüdür..
Adı Soyadı : Sem Göksu
Özgeçmiş : Sem Göksu, 15.12.1983 / İstanbul doğumludur. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunudur. Okul döneminde ve sonrasında kısa bir süre ASP, C++, VB 6 ile ilgilenmiş ve projeler geliştirmiştir. 2002 Yılından itibaren .Net teknolojileri ile ilgilenmekte ve ASP.NET, SQL Server ve C#'da uzmanlaşmıştır. Özel bir şirket de Yazılım bölüm sorumlusu olarak çalışmaktadır. Ayrıca MCP, MCAD, MCTS Sertifikalarına sahiptir...
Adı Soyadı : Volkan KORKMAZ
Özgeçmiş : 1983 yılında İstanbul'da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun oldum. 2005 yılından beri sektöründe lider ulusal ve uluslararası firmalara .Net Framework ile geliştirilmiş çok sayıda projede yazılım uzmanı, analist, proje yöneticisi, danışman gibi farklı rollerde görev aldım. Bunların yanı sıra firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, kurumsal projeler geliştiriyorum. Şu anda Arkas Holding bünyesinde Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak çalışmakta ve birçok projede faal olarak yer almaktayım. Aynı zamanda Yazgeliştir.com ’da Dynamics CRM ve Sharepoint editörüyüm. Yazgeliştir.com ve www.volkankorkmaz.net 'te farklı konularda yayınlanmış 35 ’in üzerinde makalem bulunmaktadır. MCP, MCAD, MCSD.NET, Microsoft Certified Business Management Solutions Specialist, Microsoft Dynamics CRM ve Microsoft Office Sharepoint Server sertifikalarına sahibim. Bildiğim yabancı diller; İngilizce ve Almancadır.
Adı Soyadı : Emre Coşkun
Özgeçmiş : 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2001 yılından günümüze kadar C++, C# dilleri bir çok iş uygulamasında ve ayrı platformlarda yazılım geliştirdi. Şu anda çok uluslu özel bir bankada Yazılım Yönetmeni olarak çalışmakta ve çeşitli projelerde görev almaktadır. Ayrıntılı bilgi için : http://www.emrecoskun.net/
Adı Soyadı : Fatih Boy
Özgeçmiş : Fatih, İzmir'de yaşayan bir bilgisayar mühendisidir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştiren Fatih, masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz.
Adı Soyadı : Umut Erkal
E-posta : umute@msn.com
Özgeçmiş : Elektronikle ilgilenmeye ilkokul öncesi döneminde başlayan Umut Erkal, 2009 MS Imagine Cup yarışmasında gömülü sistemler dünya dördüncüsü olarak ülkemizi ilk defa dünya finallerine taşımıştır. .NET Micro Framework ve Windows Embedded üzerinde yoğunlaşan editörümüzün kişisel web günlüğüne www.uerkal.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com