Makale Özeti

Bu çalışmada Cloud Computing altyapısının kullanıcılara kazandırmış olduğu avantajlar ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Anlatılan bilgiler Cloud Computing ürünlerinde bağımsız olarak gerçekleştirilmiştir.

Makale

İnsanoğlunun doğuştan gelen en büyük yeteneklerinin başında hayal gücü gelmektedir. Hayal gücü zaman ile ihtiyaçları keşfeder ve farklıkları ortaya koyar. Geçmişte hayal edilen birçok düşünce günümüzde çeşitli şekillerde ürünleşerek, kullanıcılarına hizmet vermektedir. Özellikle hayal gücü zaman ile farklıkları görebilme yeteği ile birleşerek, iş geliştirme yaklaşımlarını oluşturmaktadır.

İş geliştirmenin, insan hayal günücünün ikinci seviyesi olduğunu düşünüyorum. Hayaller yorumlanır. Yorumlanan hayallerden bazı faydalar ortaya koyulmaktadır. Bu çalışmaların sonunda ise, satışa hazır olan bir ürünler hazırlanmış olmaktadır.

Teknolojik gereksinimler sürekli farklılaşmaktadır. Bu gereksinimlere çözüm üretebilmek amacı ile birçok çözüm geliştirilmektedir. Günümüzde özellikle iş uygulamaların altyapı sistemlerin maliyet, kalite ve güvenlik gibi gereksinimlerinde dolayı Cloud Computing altyapıları oluşturulmuştur.

Alternatif Video Adresi:

https://vimeo.com/88588282

Bu çalışmada Cloud Computing altyapısının kullanıcılara kazandırmış olduğu avantajlar ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Anlatılan bilgiler Cloud Computing ürünlerinde bağımsız olarak gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili sorularınızı info@ibrahimatay.org eposta adresine yöneltebilirsiniz.

İbrahim ATAY

Kullanılan Kaynaklar;

Cloud Computing Dünyası: #03 – X as a Services Kavramı 
http://www.ibrahimatay.org/post/2013/12/22/X-as-a-Services-Kavrami.aspx

Cloud Computing SLAs - European Commission
http://ec.europa.eu/information_society/newsroom/cf/dae/document.cfm?doc_id=2496

Why Google Voice Search Is Also Much Faster Than Siri
http://www.forbes.com/sites/anthonykosner/2012/10/31/client-vs-server-architecture-why-google-voice-search-is-also-much-faster-than-siri/

Benefits in the cloud
http://download.microsoft.com/download/0/6/6/066462A0-5B76-44E0-8A95-F98BE00911E8/BenefitsInTheCloud.pdf