Makale Özeti

Uygulama marketleri, son kullanıcılara uygulama satışının yanında çeşitli iş süreçlerine ait API satışları da sunmaktadır. Bu çalışma ile Cloud Computing uygulama marketleri hakkında bilgiler vermeyi amaçladım.

Makale

Her yüzyılda farklı yaşam kültürleri oluşturmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz yüzyıldaki yaşam kültürüne baktığımızda ise, teknolojiyi görmekteyiz. Kullanılan akılı telefonlar ve taşınabilir bilgisayarlar, kültürün temelini oluşturmaktadır. 

Teknoloji kültürünün temelin de çeşitli amaçları yerine getiren uygulamalar bulunmaktadır. Uygulamalar son kullanıcıya birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydaların oluşturma sürecine bakıldığın da geliştirme ve yayınlama gibi birçok işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerin yayınlama bölümü incelendiğinde de uygulama marketleri ile karşılaşılmaktadır.

Uygulama marketleri, son kullanıcılara uygulama satışının yanında çeşitli iş süreçlerine ait API satışları da sunmaktadır. 

Alternatif Video Adresi:

https://vimeo.com/91091804

Bu çalışma ile Cloud Computing uygulama marketleri hakkında bilgiler vermeyi amaçladım. Konu ile ilgili olarak sorularınızı info@ibrahimatay.org eposta adresine yöneltebilirsiniz.

İbrahim ATAY

Kullanılan Kaynaklar;

The NIST Definition of Cloud Computing 
http://csrc.nist.gov/publications/nistpubs/800-145/SP800-145.pdf

Windows Azure Marketplace
http://datamarket.azure.com/

AppExchange
https://appexchange.salesforce.com/

Cloud Computing Dünyası: #03 – X as a Services Kavramı 
http://www.ibrahimatay.org/post/2013/12/22/X-as-a-Services-Kavrami.aspx