Yazar Bilgileri

İbrahim ATAY

I am solutions architect and student. I live in Istanbul, Turkey. My study is Anadolu University Faculty of Economics. I have MCPD, MCSD, Windows Azure Insiders, PMI-ACP and NLP Practitioner certification and qualifications. I am speaker, author and modulator in many communities. For more information about me, you can view my blog.

Puan: 2 / 5

Bu çalışmada Cloud Computing altyapısının kullanıcılara kazandırmış olduğu avantajlar ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Anlatılan bilgiler Cloud Computing ürünlerinde bağımsız olarak gerçekleştirilmiştir.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Cloud Computing Dünyası serinin bu bölümünde Cloud Computing altyapısı ile ilgili olarak, yasal ve teknik birçok sorun ile ilgili bilgiler vermeye amaçladım.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Cloud Computing Dünyası serisinin bu bölümünde Green IT ile ilgili bilgiler vermeyi amaçladım.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Günümüzün popüler teknoloji altyapısı olan Cloud Computing de iş süreçlerine ve hukuki yaptırımlara bağlı olarak şekillenmektedir. Bu anlamadan geliştirilen uygulama senaryoları, yeni teknolojik topolojilerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu çalışma ile Cloud Computing altyapıları ile ilgili türleri hakkında bilgiler vermeyi amaçladım.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Kurumlar ya da kişiler gereksinim duymuş olduğu teknolojik ürün ya da hizmetleri en az kurulum, bakım ya da yönetim süreçleri gerçekleştirdiği teknoloji hizmetler incelediğinde karşımıza “SaaS(Software as a service)” çıkmaktadır. Söz konusu yaklaşmı tanımlamak istediğin de ise aşağıdaki cümle oluşturulmaktadır.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Uygulama sunma sürecini Cloud Computing altyapısı üzerinde gerçekleştirmek istendiğinde “IaaS (Infrastructure as a Service)” uygulama sunma modelini seçilmesi en iyi sonuçları verebileceğini düşünmekteyim. “IaaS (Infrastructure as a Service)”uygulama sunma modelini bir çercevesinde incelemek istediğimiz aşağıdaki cümleyi görebilmekteyiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Uygulama marketleri, son kullanıcılara uygulama satışının yanında çeşitli iş süreçlerine ait API satışları da sunmaktadır. Bu çalışma ile Cloud Computing uygulama marketleri hakkında bilgiler vermeyi amaçladım.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Süreçleri derinine indiğimizde ise, nerede konumlandırıldığını bilmediğimiz iş altyapıları ile çalıştığımız görmekteyiz. Geliştirdiğimiz uygulamaları sağlık ve en iyi performans ile çalıştırabilmek için doğru uygulama yaşam ortamlarını seçmemiz gerekmektedir. Bu aşamada da günümüzün populerliği artan uygulama ortamları olan Cloud Computing ortamlarını hakkında kabaca da olsa bilgi sahibi olmamız gerekmektedir.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Gün içerisinde birden birçok internet hizmeti ile çalışıyoruz. Bu süreçte en çok etkilenenlerin ise uygulama geliştiricilerin olduğunu ifade edebiliriz. Uygulama geliştiricisi, amaçlan uygulama ürünün geliştirme sürecinin ana aktörleri olarak, göze çarpmaktadır.

Devamı
Puan: 1 / 5

Ürün geliştirmek, şirket kültürlerine bağlı olarak bazı süreçler ile gerçekleşmektedir. Söz konusu süreçler şirketlerin kurumsallık düzeyine bağlı olarak, prosedürel ya da silolaşarak (iş bilgi birikimin tek kişi üzerinde yoğunlaştığı, iş süreç yaklaşımı) ile gerçekleşmektedir.

Devamı
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com