Yazar Bilgileri

Cem ŞİŞMAN

My Blog http://cemsisman.com

   
   
Puan: 3 / 5

Resim upload edilen sayfalar hazırladığım zaman, son kullanıcılar tarafında yaşadığım sıkıntılar oluyor, bir çok kişinin de bu tip sorunlar yaşadığına tanık oldum. Nedir bu sorunlar; son kullanıcının bizim istediğimiz boyutlarda resim upload edememesi, upload edilen resimde odaklanmak istenilen alanın dışında da bir çok obje olması, resim üzerindeki kalabalık, kirlilik. Bu makalede bu sorunu bir nebze nasıl çözmeye çalıştığımı anlatmaya çalışacağım.

Devamı
Puan: 3 / 5

Yazdığınız programı son kullanıcıya, nasıl kullanılıcağını öğretmek sizin için sıkıntı mı yaratıyor? Günümüzde Office uygulamalarını kullanmayan kişi çok azdır heralde. Peki bu Office kullanıcılarına, onların bildiği bi program üzerinde (Word , Excel gibi) uygulamanızı kullandıımak çok mu zor?

Devamı
Puan: 3 / 5

Yazgelistir.com Web Servislerini nasıl uygulamamızda kullanabiliriz? 2 adet uygulama ile (Web , Windows) nasıl kullanıldığını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

İçinde 100 den fazla resim bulunan bir web projesi tamamladığınızı düşünün. Her şey gayet düzgün çalışıyor hiçbir hata yok. Projenin son aşamasında sizden tüm resimlere herhangi bir metin eklemeniz isteniyor. Daha da güzel bir istek geliyor ve bu metni istedikleri zaman değiştirebilmeleri gerektiğini söylüyorlar. Pek başınıza gelicek bişey değildir ama uzun bi çaba gerektiricek olan bu işlemi IHttpHandler interface i kullanarak 1 dk gibi kısa bir sürede halledebilirsiniz.

Devamı
   
   
   
   

 

 

   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com