Yazar Bilgileri

Daron Yöndem

İstanbul Erkek Lisesi’nden 2003 yılında mezun oldu ve DEVELOAD Yazılım ve Tasarım (www.deveload.com) şirketini kurdu. Daron Yöndem şu an Portsmouth Üniversitesi'nde Strategic Business Information Technologies alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. MCT, MCPD, MCITP, MCTS, MCSD, MCAD, MCDBA, MCP, ACP ve ICSD ünvanlarına sahip olan Daron Yöndem Türkiye'nin ilk Silverlight ve Expression Studio eğitimini Microsoft Türkiye organizasyonu ile verdi. Daron Yöndem'in Microsoft ASP.NET resmi sitesi, Microsoft Coding4fun, yazgelistir.com, PC World Türkiye ve PC Extra Türkiye'de çok sayıda makalesi yayınlanmıştır. En geniş Türkçe kaynak olma özelliği taşıyan Pusula Yayıncılık’tan çıkan ASP.NET AJAX kitabının yazarı Daron Yöndem halihazırda PCnet dergisinde AJAX, Expression Web, Expression Blend, Expression Design ve Silverlight yazıları yazmakta, nedirtv?com WPF/Silverlight ve VB.NET editörlüğü yapmaktadır. Kişisel bloğu http://daron.yondem.com adresi üzerinden İngilizce ve Türkçe makaleler yayınlamaktadır.

Puan: 4 / 5

Bu yazımızda Windows Phone 7 ortamında Multitasking işlemlerinin nasıl yapılabileceğine göz atıyoruz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazımızda hızlıca Windows Phone 7 ortamında GPS sensörlerine erişime göz atarak sensör üzerinden koordinat verisini nasıl alabileceğimize göz atıyoruz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazımızda Windows Phone 7 ortamında basit bir Accelerometer kullanımı ile uygulama ekranlarında "Orientation" değişikliklerin nasıl yapılabildiğine değineceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazımızda Windows Phone 7 ortamında uygulama geliştirirken kullanabileceğimiz ApplicationBar ve Menu yapılarının implementasyonunu inceliyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda Windows Phone 7 ortamında uygulamaların hem uygulama ayarlarını hem de kullanıcı dosyaları dahil her tür veriyi saklayabilecekleri Isolated Storage yapısına giriş yapıyoruz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazımızda Windows Phone 7 uygulamalarında kullanabileceğimiz Navigation API'nin uygulama arayüz yapısında yerine göz atıyoruz. Ayrıca bir WP7 uygulamasının arayüzünü oluşturan parçaları da inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Wndows Phone 7 telefonlarda Capacitive TouchScreen kullanımının zorunlu olması ile mobil ortamdaki touch programlama da çok daha önemli bir noktaya geldi. Bu yazımızda Windows Phone 7 ortamındaki Touch API'lerine CTP sürümü ile bir göz atıyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Windows Phone 7'de mobil uygulama geliştirme stratejisi tamamen değişiyor. Bu yazımızda hem gerekli yüklemelere ve yazılımcı, tasarımcı ortamının hazırlanmasına değiniyor hem de örnek basit bir uygulama ile yeni manzaraya genel bir bakış atıyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda Silverlight 4 uygulamalarının masaüstü tarafında "Full Trust" modunda çalışırkenki özelleştirme seçeneklerinizden uygulama penceresinin tamamen değiştirilmesi konusuna değiniyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Silverlight içerisindeki DataGrid'in gruplama özelliğine baktığımız bu sayıda ayrıca bazı görsel tasarım değişikliklerinin de nasıl implemente edilebileceğini göreceğiz.

Devamı

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com