Yazar Bilgileri

   
   
Puan: 3 / 5

Microsoft Dynamics CRM’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği sizi belli kurallar içine hapseden bir uygulama olmamasıdır. İşinizi size sunduğu tünel içinde yapmak yerine CRM etrafında kendi tünelinizi inşa etmenize izin verir. Bu esneklik özellikleri XRM(X-Any Relationship Management) kavramını getirmiştir. Bu makalede CRM'in bir uygulama altyapısı olarak özelliklerinden bahsedeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

CRM'de ilişki ve mapping kavramlarından bahsettiğimiz iki makalelilik serimizin bu ikinci makalesinde NxN ilişki kavramını inceliyor olacağız. Daha sonra ilişkili entity'ler içinde nasıl mapping tanımlanabileceğinden bahsedeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

2 makaleden oluşan bu makale serimizin ilkinde CRM'deki İlişki (RelationShip) kavramlarını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalede CRM'in çift kayıtları bulmak için kullandığı araçları inceliyor olacağız. Böylece aynı telefon numarası yada eposta adresine sahip müşteriler ayırt edilebilmektedir.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalede bir CRM sisteminin önemli bir özelliği olan Hızlı Kampanya modülünden bahsedeceğiz. Sadece bir kaç tıkla istediğiniz müşterilere sms,eposta,telefon gibi farklı aktivitelerle ulaşıp cevapları izleyebilirsiniz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalede Microsoft CRM'in iş akışı (workflow) özelliklerinden bekleme ve kendini çağırma özelliklerini inceleyeceğiz. Böylece belli bir zaman bekleyip belli şartlar gerçekleştiğinde işlem yapan gerçekleşmediğinde ise yeniden bekleyen iş akışları tanımlayabilirsiniz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede CRM 4.0'ın web servislerinden bahsedeceğiz. Ayrıca ana web servisi kullanarak bir aspx web sayfası üzerinden sisteme lead girişi yapılmasını sağlayacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede CRM'deki Lookup alanlara form üzerinde nasıl süzme uygulanabileceğinden bahsedeceğiz. Mesela, account ekranına bağlı bir contact lookup'ının içinde sadece eposta adresi dolu olan contact'ların görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu örnekleri çoğaltmak da mümkündür.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalede, CRM Servis modülünün bir parçası olan Bilgi Bankası (Knowledge Base) özelliğinden bahsedeceğiz. Belirtilen sorunlara hızlı cevap vermek adına kullanılabilen bu yapı içinde cevap içeren dökümanlar eklenebilir ve bunlar arasında arama yapılabilir. Hatta servis çağrıları ile ilişkilendirilebilir.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makale'de CRM'in güvenlik kısmına eğilip Güvenlik Rolleri (Security Roles) kavramlarını inceleyeceğiz. Hangi kullancıya hangi yapılar üzerinde okuma,yazma,atama,ilişkilendirme ve silme gibi, yetkilerin nasıl verilebileceğini açıklayacağız.

Devamı
   
   
   
   

 

 

   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com