Yazar Bilgileri

Ertugrul Kara

Teknoloji Danışmanı @ Fit Solutions

   
   
Puan: 5 / 5

Merhabalar. Herkesin bildiği gibi EntityFramework ile database first yöntemiyle geliştirdiğimiz uygulamalarda her ne kadar DataAccess katmanı yazsak bile Entity nesnelerimiz DataAccess katmanında kalıyordu. Bunları ayırarak tamamen farklı bir ortak Entity katmanında toplamaya çalışıyoruz.

Devamı
Puan: 5 / 5

MVC ile Proje geliştirmek artık çok kolaylaştı. Gerek Şablonlar gerek dokümanlar bunun en basit örneği. Ancak herzaman olduğu gibi bizler Katmanlı programlama yaparken en büyük sorun Hata Ayıklama ve Yetkilendirme olmuştur. MVC bu işlemleri kolaylaştırmak adına bizlere Filtreler yazma imkanı sunmaktadır.

Devamı
Puan: 3 / 5

XML’in .Net teknolojisi içerisinde tamamen gömülürcesine entegre edilmesi, Microsoft’un İşletim sistemlerinde Konfigürasyon dosyası standardı halini alan .ini dosyaların tamamen unutulmasını gündeme getirmişti. Ancak XML kadar güvenilir veri tutamasa da hem kapasite hem de okunabilirlik ve düzenlenebilirlik açısından XML dosyalarından çok daha Kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Bu makaleyi neden yazma gereksinimi duydum? Çünkü ben ihtiyaç duydum ve hiçbir yerde konu ile ilgili doküman bulamadım. (: CE Turk ve CodeGuru ya Teşekkür etmek gerek sanırım :)

Devamı
Puan: 3 / 5

Günümüzde Harita ve GIS teknolojisinin oldukça fazla gelişmesi sonucu kişilerin gidecekleri yerleri görme ve etüt yapma imkânları oldukça artmıştır. Özellikle kent bilgi sistemleri, kent rehberleri ve dijital şehir haritaları gibi alanlarda nerdeyse mükemmele yakın veri tabaları oluşturulmuştur.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com