Yazar Bilgileri

Ahmad Jamshid Hashimi

Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği mezunudur. Özel bir şirkette Sistem mühendisi olarak çalışmaktadır. C#, Silverlight, ASP.NET, PHP, MSSQL konulardında hakim olup bu teknolojiler üzerine birçok firmada yazılım geliştirmekte ve freelance projeler yapmaktadır. Yaptığı iş gereği Windows Server, IIS ve Sanallaştırma üzerine çalışmalar yapmaktadır. Microsoft Student Partner Programı kapsamında aktif olarak MSP görevini sürdürmektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

SQL Server Denali; management studio tarafında da önemli özellikleriyle beraber gelmektedir. Bu sürümdeki management studio, çok daha kullanışlı, kullanıcı dostu ve özellikle visual studio ortamına alışan .Net geliştiricilerini memnun edecek şekilde tasarlanmış ve kullanıma sunulmuştur.

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL Server kod adı DENALI Microsoft tarafından 8-11 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleşen PASS Summit 2010 etkinliğinde duyuruldu. Artan veri hacmi ve şirketlerin maliyetlerini düşürme gereksinimlerini karşılamak amacıyla geliştirilen SQL Server’in bu yeni sürümü; müşteriler ve iş ortaklarının veri ambarı uygulamalarını hızlandırmalarını sağlıyor. Bu makalede; öncelikle SQL Server DENALI’yi nasıl kurabileceğinize dair detaylı bir makale yazmayı amaçlıyorum. Bundan sonraki makalelerde, kuracağınız bu versiyonla gelen yeniliklerden bahs ederek bu konuda çalışmalara devam edeceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com