Yazar Bilgileri

İbrahim Ersoy

2006 Ağustos ayında Computer Graphics alanında AR-GE yaptıktan sonra önce Managed DirectX ile ilgilenmeye başlayan yazar ardından XNA'in çıkması ile beraber kendini XNA de buldu.XNA 1.0 ile ilgili ilk Game Component leri geliştirdi.Daha sonra MsAkademik.Net sitesinde Bilgisayar Grafikleri Editörlüğü görevini üstlendi.2009 senesinde ise Microsoft Student Partner seçildi.MSP olduğu dönem boıyunca XNA ile ilgili makaleler yazdı.Yaptığı bir proje çerçevesinde ise NVidia'nın GPU Computing Developer ünvanına layık görüldü.Bunu izleyen aylarda ise makale yazdığı CSharpcorner.com sitesinde yapmış olduğu paylaşımlar neticesinde MindCracker MVP seçildi.Yazar; XNA,DirectX10/11,OpenCL,DirectCompute,CUDA,Windows Phone 7 Development,Silverlight,Sharepoint 2010 ile ilgilenmektedir.

   
   
Puan: 5 / 5

Bu bölümde sizlerle “Mesaj Servisi” adlı örnek bir uygulama geliştireceğiz.Bu uygulama esasında arkadaşlarınıza,sevdiklerinize gerek SMS olarak gerekse de Sosyal Medya hesaplarınızı kullanarak güzel mesajlar paylaşmanıza olanak sağlar.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bir önceki bölümde hep beraber basit bir WP7 uygulaması geliştirdik.Bu bölümde sizlere bu uygulamayı Marketplace e nasıl hazırlayacaksınız onu göstereceğim.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu bölümde sizlere "Tasks and Choosers" diye tabir edilen Görevler ve Seçicileri açıklayacağım.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

CapDetect Aracı “WMManifest.xml” adlı dosyayı uygulamanın ihtiyaç duyduğu niteliklere gore tekrar düzenlemenize olanak sağlar.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Projenizde ScrollViewer kullanmak için içi nesneler ile doldurulmuş bir Grid e ihtiyaç duyarsınız.ScrollViewer kullanımındaki hile; Grid’in boyutunu ScrollViewer den büyük ayarlamaktan geçer ki aşağı-yukarı işlemleri gerçekleştirilebilsiniz.Aynı zamanda Farklı Panorama Efektleri ve Cihaz Bilgilerine de değinerek sizlere modern mobil uygulama geliştirmenin inceliklerini göstereceğim.

Devamı
Puan: 4 / 5

Uygulamamızı etkileyici kılan etkenlerden birisi de tasarımıdır.Windows Phone üzerinde uygulama tasarımı yaparken iki methoddan faydalanırız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Microsoft’un mobil cihazlar ile ilgili ilk macerası 1996 senesinde Windows CE 1.0 ı piyasaya sürmesiyle başladı.ARGE çalışmalarına 1990 senesinde başlanan Windows CE bundan 2 sene kadar sonra geliştirilmeye başlanmış ve 1996 senesinde nihayet piyasaya sürülmüştür.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere XNA uygulamanızda WPF UserControl’leri ve Windows Kontrollerini nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com