Yazar Bilgileri

İbrahim Kıvanç

1987 Konya doğumlu olan İbrahim Kıvanç, çocukluk yıllarından beri bilgisayar ve tasarımla uğraşmakta olup halen Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıfta okumaktadır. IronPython, Silverlight ve WPF başta olmak üzere pek çok yeni çıkan Microsoft teknolojisini yakından takip etmektedir. Boş zamanlarında amatör fotoğrafçılıkla, grafik çizimleriyle ilgilenmekte ve Fenerbahçe/NBA maçlarını izlemektedir. 2008-2009 yılı itibariyle Microsoft Student Partner görevini sürdürmektedir. http://www.ibrahimkivanc.com

   
   
Puan: 1 / 5

Bu makalemizde IronPython içerisindeki while döngüsünü anlamak ve somutlaştırmak için Silverlight ile kullanarak, listbox bileşeni ile birlikte inceleyeceğiz. While döngüsünün işleyişini görmek için butonların altında “while döngüsünü” event olarak yazarak listbox içerisinde canlandıracağız. While döngüsünün çeşitli kullanımlarını göreceğiz şimdi de.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalemizde IronPython içerisindeki for döngüsünü anlamak ve somutlaştırmak için Silverlight ile kullanarak, listbox bileşeni ile birlikte inceleyeceğiz. For döngüsünün işleyişini görmek için butonların altında “for döngüsünü” event olarak yazarak listbox içerisinde canlandıracağız. For ’un çeşitli kullanımlarını göreceğiz şimdi de.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde Python programala dilinin .NET üzerinde çalışan versiyonu olan IronPython ve Dynamic dillerle Silverlight 2.0 proje geliştirmeyi göreceğiz.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com