Yazar Bilgileri

ilyas bural

Bilgisayara ve programlamaya olan ilgisi henüz çok erken yaşlarda başladı. İnternette gördüğü çeşitli mesajlaşma programları ve o zamanlar yeni yeni türkiyede popüler olan cep telefonlarının etkileriyle bilhassa internet sitelerinin cazibesine kapılarak kendisini web dünyasında gördü. İlk başladığı yıllarda sadece HTML ile sade siteler geliştiriyordu programlamayla uğraşırken çoğu programcının ilk başlarda kullandığı çeşitli dillerden sadece 4 adedi olan C, QBasic, Visual Basic, Pascal dilleriyle gelişimini ilerletti. 2006 yılında BilgeAdam bilgi teknolojileri akademisinde MCSD.NET eğitimiyle sahip olduğu bilgileri daha pekiştirme imkanı buldu ve ardından C#, Visual Basic.NET teknolojileriyle serbest yazılımcı olarak deneyimini daha farklı sahalarda geliştirme imkanı oldu. Özel sektörde birçok şirkette görev almış ve halen görev almaya devam etmektedir. Microsoft tarafından yapılan sınavlarda başarılı olarak MCP, MCAD, MCTS ünvanlarını kazanmıştır.

   
   
Puan: 3 / 5

Klasik herkese merhaba kelimemizle yeni makalemize başlayalım. Bu makalemde aslında bir çoğunuzun bildiği ama nasıl yapıldığını tam olarak bilmediği Windows Application uygulamalarında kullandığımız MDI Sayfalama tekniği olacaktır. Konumuza başlamadan MDI formlar hakkında önce bir takım açıklamalar ve diğer programlardan alıntı yaparak ne olduğunu daha pekiştirmek istiyorum.

Devamı
Puan: 4 / 5

Tüm yazılımcı arkadaşlarıma merhaba. Bu makalemde yeni başlayan arkadaşlarımız ve profesyonellerin gözardı edemeyeceği bir konu olan veritabanları konusuna değineceğim.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemde sizlere programcılıkta özel bir yerinin olduğunu belirteceğim custom controller üzerine olacaktır. Makalemize başlamadan önce custom controllerin ne oldukları hakkında ön bir açıklama yapmayı uygun görüyorum.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com