Yazar Bilgileri

Mehmet Sencer KARADAYI

Yazar, küçük yaşlardan beri bilgisayar teknolojileri ve programlama dilleriyle yakından ilgili olup şu anda ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nde eğitimine devam etmektedir. 2008 yılından beri MCPD|MCTS ünvanlarını taşımaktadır. 2009-2010 yılları arasında bir yazılım firmasında “Senior Developer” olarak 5 aylık bir süreç geçirmiştir. Günümüzde uluslar arası bir topluluk olan IEEE’nin ODTÜ kolunda Computer Society teknik kolunun başkanlık görevini yürütmektedir. Ayrıca yazgeliştir, csharpnedir ve asp.net.tr gibi bazı paylaşım sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapmaktadır.

   
   
Puan: 4 / 5

Behavior' lar, Silverlight projelerinde uzun kodlama süreçlerinde ihtiyaç duyulan bazı görevleri, sürükle-bırak metodu ile kolayca halletmemize yarayan olgular. Bu makalede Behavior kavramının biraz daha derinlerine inip, hoş bir kar yağışı efekti yaratmaya çalışacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Serinin birinci bölümündeki ExtJS ve Coolite ile ilgili temel bilgilerden sonra bu makalemizde biraz daha derinlere dalıyoruz.

Devamı
Puan: 3 / 5

JavaScript ve Ajax web programcılığı ile uğraşan herkesin aşikar olduğu olgulardır. Bu olguları harmanlayıp bize sunan bir kütüphaneden (ExtJS), bu kütüphaneyi temel alan ve bize .NET ortamında geliştirme özgürlüğü veren(Coolite) bir framework'ten bahsediyor olacağım. Bu makale uzun soluklu bir yazı dizisinin birinci bölümüdür, bilgilerinize.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda Dynamic LINQ kullanımını faydalı olabilecek örneklerle birlikte inceliyoruz.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com