Yazar Bilgileri

Murat Girgin

Sakarya doğumlu olan yazarımız ilkokulu Avcılar Abdülkadir Uztürk İlköğretim Okulu‘nda tamamladıktan sonra ortaokul öğrenimi için Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi‘nde Almanca eğitim görmüş olup mesleğini genç yaşlarda seçmenin aklı evvelliğinde lise eğitimi için Profilo Anadolu Teknik Lisesi‘nde Bilgisayar Yazılım bölümüne geçiş yapmış ve bu kez de İngilizce hazırlık sınıfı okumuştur. Yoğun ve aktarmalı bir ilk ve ortaöğretim süreci yaşayan yazar liseyi okul birinciliğiyle tamamlamanın ardından üniversite öğrenimi için Istanbul’da üniversitelere kıran girmiş gibi yaşamına Ankara‘da devam etmeye karar vermiştir. Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) lisans bölümünden 2006 yılında bölüm ve fakülte birinciliğiyle mezun olmuş; 2010 yılında ise Sakarya Üniversitesi İşletme (MBA) yüksek lisans programını tamamlamıştır. Aygaz ve Siemens Business Services firmalarında Stajyer (Internee) olarak çalışmanın ardından Siemens‘in Istanbul merkezinde Uzun Dönem Stajyer (Trainee) olarak başlayan profesyonel kariyerine Fujitsu Siemens Computers‘te Yönetim Bilgi Sistemleri Mühendisi (MIS Engineer) olarak devam edip askerlik için verdiği aradan sonra aynı görevi Fujitsu Türkiye bünyesinde sürdürmüştür. Halen Mercedes-Benz Financial Services Türkiye merkezinde İş ve Sistem Analisti (Business & System Analyst) olarak çalışmaktadır. Gezi ve fotoğraf en çok keyif aldığı ilgi alanları olmanın yanında yazarın konuşmaya, yazmaya, düşünmeye ve paylaşmaya olan düşkünlüğü ayrıca bilinmektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

Veritabanı konusunda giriş seviyesinde araştırma yapmış ya da öğretim görmüş arkadaşların dahi aşina olduğu normalizasyon (normalization) ile denormalizasyon (denormalization) kavramlarından bahsetmek istiyorum. Her ne kadar bütün ilgili kitaplarda başlıklandırılsa da, tanımları aslında gayet basittir. Amacım bilinçsizce kullanımları engellemek adına kavramların dibini biraz eşelemek olacak.

Devamı
Puan: 3 / 5

İleride teknik makalelerimize mola tadında detayına ineceğimiz kavramların ilk etapta hakim olmak adına özet tanımlarını ve doğru bilinen yanlışlarını irdelemeye devam ediyoruz.

Devamı
Puan: 3 / 5

İş zekası yazı dizisini diğer yazı dizileri devam ederken başlatmak istedim. Bu konuda teoriden pratiğe devam edecek bir seyir izleyerek bir yandan kavramları detayıyla ayırt edecek diğer yandan ilerideki vaka analizlerinde bu kavramların muhteviyatından faydalanacağız.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com