Yazar Bilgileri

Yeliz Korkmaz

1999’dan beri sektörün önde gelen firmalarında çalışmıştır. Web, Windows, Services, Mobil, Voice systems, ERP projelerinde görev almıştır. http://www.yazgelistir.com'da Sql Server editörlüğü yapmaktadır. Internet ve yazılı basında birçok makalesi yayınlanan Korkmaz, VB .NET kitabı yazarıdır. Visual Studio .NET lansmanları dahil birçok seminer vermiştir. Microsoft tarafından MVP(Most Valuable Professional – En Değerli Profosyenel) ünvanı almıştır.

Puan: 3 / 5

MS CRM'de konu yönetimi incelenecektir.

Devamı
Puan: 4 / 5

MS CRM'deki şablonları ve nasıl oluşturulacağını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makale de MS CRM’deki verilerin listelenmesini sağlayan görünümleri inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makale de CRM’deki formların özelliklerini inceliyor olacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Müşteri ilişkileri yönetiminin başlangıç noktası müşterilerinizin veritabanını oluşturmak, onların analiz etmenize yarayacak bilgilerini kaydetmek ve gruplandırmaktadır. Portföyünüzdeki müşteriler yani satış yaptığınız kişiler çoğunlukla bir yerlerde kayıtlı durur. En azından fatura kestiğiniz için resmi kayıtlardan dolayı elinizde durur. Bu bilgi olması gerekendir ancak bunun yanı sıra fırsatlarınızı da kayıt altında tutmalısınız. Sadece var olan müşterilerinizi tanıyıp onları elinizde tutmanın yanı sıra yeni müşteri edinmekte her zaman görevlerimizden bir tanesidir. Ayrıca müşteri adaylarının müşteriye dönüşmesi sırasında geçenler ya da neden müşteri olmadığına dair bilgiler firmalara analiz etme ve buna göre stratejilerine belirleme imkanı tanır. Bu verilere göre firmalara hatalarını, yapması gereken eklentileri, kimlerin müşteri olabileceği bilgilerini alır.

Devamı
Puan: 3 / 5

Operasyonel CRM’de veri toplama yapılır. Veri toplama yapılmadan önce firmanın hedefindekiler belirlenmelidir ve buna göre gerekli veriler toplanmalıdır. Veriler toplandıktan sonra ise analitik CRM başlar ve toplanan veriler analiz edilir.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede CRM ve MS CRM ile ilgili giriş niteliğinde bilgiler göreceğiz. İleride daha detaylı bilgilerin yer alacağı makaleleri bulabilirsiniz. Microsoft CRM, Microsoft’un CRM uyarlama ihtiyacı olan kurumsal firmalar için var olan, Dynamics ürün grubuna bağlı bir CRM ürünüdür.

Devamı
Puan: 2 / 5

Axapta içerisindeki ana menü dahil tüm menü düzeneğine müdahele etmemiz mümkündür.

Devamı
Puan: 2 / 5

AXAPTA’DA KULLANICILAR VE KULLANICI GRUPLARI...

Devamı
Puan: 3 / 5

Formlar üzerinde tanımlanmış olan veri kaynaklarına ihtiyaç yönelik olarak müdahele etme şansımız mevcuttur. Veri kaynaklarına bazı kriterler verebiliriz ancak kullanıcının çalışma esnasında bazı özel ihtiyaçlarını karşılamak için kodlar geliştirmemiz gerekmektedir.

Devamı

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com