Yazar Bilgileri

Yusuf Kahveci

Bilgisayr Mühendisliği ve İktisat Bölümü mezunuyum. Özel bir kurumda Senior DBA pozisyonunda görev almaktayım. Kurucusu olduğum SQL TÜRKİYE Türkiye'nin En Büyük SQL Platformunu yönetmekteyim. Makale,E-Book 'larımı bu platformda sizlerle paylaşmaktayım. www.sqlturkiye.com

   
   
Puan: 5 / 5

Amacımız DB lerimizi başka Instance'lara ve Server'lara taşırken Loginlerimizide olduğu gibi taşımak. herhangi bir Migration süreci olabilir. HA süreci veya Disaster Recovery sürecinde sıklıkla işimize yarayacak bir konu ve çözüm aşaması makelemizde yer almkatadır.

Devamı
Puan: 5 / 5

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, SQL Server da aldığımız hatalardan biri olan ERROR 9002 hatası nedir ve nasıl çözümleriz bu makalemizde bundan bahsedeceğim.

Devamı
Puan: 5 / 5

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, Bu gün sizlere SQL Server VIEW yapısından bahsedeceğim.VIEW nedir ve nasıl yaratılır.Performans açısından bize zararı olur mu ?

Devamı
Puan: 5 / 5

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, Bu gün sizlere ileri sorgulama tekniklerinden olan EXCEPT ve INTERSECT özelliklerinden bahsedeceğim. Genelde Developer arkadaşlarımızın fazla kullanmadığı ileri sorgulama teknikleri içerisinde bulunan bu özellikleri adım adım değineceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, Sizlerle bu gün Missing Index yani eksik index operasyonu nasıl gerçekleştirilir ve bizim için önemi olanları nasıl analiz ederiz onları göreceğiz.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com